Profil školy

Vážení rodičia, pedagógovia, priatelia,

dovoľte , aby sme Vás oboznámili s našou školou, ktorá má 180 - ročnú históriu starostlivosti o sluchovo postihnutých. Za celé toto obdobie sa pri výchove a vzdelávaní sluchovo postihnutých vystriedalo veľa vynikajúcich učiteľov – surdopédov a vychovávateľov.

Od 1. septembra 2009 škola nesie názov

Spojená škola internátna, Hrdličkova 17, Bratislava

organizačné zložky školy:

Základná škola pre žiakov so sluchovým postihnutím Gejzu Slaninku internátna
Špeciálna základná škola pre žiakov so sluchovým postihnutím internátna
Základná škola pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou internátna
Špeciálna materská škola pre deti so sluchovým postihnutím internátna
Stredná odborná škola pre žiakov so sluchovým postihnutím (od 1.1.2019)
Odborné učilište pre žiakov so sluchovým postihnutím (od 1.1.2019)

súčasti školy:

Centrum špeciálno- pedagogického poradenstva
Školský internát
Školská jedáleň

Kolektív pedagogických zamestnancov: učiteľov, logopédov, vychovávateľov, pedagogických asistentov a odborných zamestnancov: špeciálnych pedagógov, psychológov, poskytuje všetkým deťom materskej školy, žiakom základnej školy a špeciálnej základnej školy

- so sluchovým postihnutím

- so sluchovým  a viacnásobným postihnutím

- s narušenou komunikačnou schopnosťou

vysokokvalifikovanú, komplexnú výchovno-vzdelávaciu starostlivosť, poradenské, diagnostické, psychologické a špeciálno-pedagogické služby.

Triedy materskej školy sú zariadené novým nábytkom, hračkami, didaktickými pomôckami.

Experimentálne, od roku 1990, v materskej škole úspešne realizujeme  tzv. „obrátenú integráciu“. V súčasnosti v dvoch experimentálnych triedach počujúcich detí sú zaradené deti so sluchovým postihnutím a narušenou komunikačnou schopnosťou.

Nový projekt, schválený MŠVVaŠ SR nám umožnil v šk.r. 2014/2015 otvoriť triedy 1. ročníka s nižším počtom počujúcich žiakov a žiakov so zdravotným znevýhodnením (bližšie informácie nájdete pod názvom „experimentálne overovanie“).

Triedy základnej školy a odborné učebne sú vybavené novými školskými lavicami, modernou technikou, výučbovými programami, didaktickými pomôckami.

Deti majú možnosť využívať celý rad zariadení, ktoré v škole máme: triedu pre hudobno – pohybovú výchovu, rehabilitačnú miestnosť, počítačové učebne, učebne s interaktívnymi tabuľami, plavecký bazén, dve telocvične, posilňovňu, dopravné ihrisko, tenisové kurty, športové ihriská.

Zdravotnú starostlivosť zabezpečuje zdravotná sestra.

V našej škole ste vždy vítaní a srdečne Vás pozývame na každoročný Deň otvorených dverí.

riaditeľka školy PaedDr. Božena Villinová

• SPOJENÁ ŠKOLA INTERNÁTNA